Custard Sosu

Hazırlama süresi
30 dakika
Pişirme süresi
15 dakika
Zorluk
Kolay
Evre
Atak, Güçlendirme, Koruma, Seyir
Öğün
Akşam, Atıştırmalık, Öğle
Yayınlayan
Yayınlanma tarihi
2 Bardak
Süt (Light)
3 Adet
Yumurta Sarısı
1 Yemek Kaşığı
Limon Kabuğu (Rendesi)
10 Damla
Vanilya Aroması
6 Damla
Limon Aroması
Custard Sosu

Custard Sosu

Yaptığımız dukan diyeti yemek tarifleri ve dukan sos tarifleri için uygun bir lezzettir custard sosu. Sos olarak dukan diyet sosları tariflerinde yerini alabilecek bir tattır. Yapılan diyet pasta tariflerinde yada diyet tatlı tariflerinde sunum yaparak custard sosu kullanabilirsiniz.

Tavsiye olarak kekle, dondurmayla veya herhangi bir tatlıyla; üzerine de sosu döküp diyet kurallarına uygun birde meyve serpiştirerek kullanabilirsiniz. Sosumuzu dukan rejimi yaparken atak evresi, seyir evresi, güçlendirme evresi ve koruma evresinde yiyebilirsiniz.

Yumurta kokusundan hoşlanmayanlarımız olabilir ama pişirme yöntemine dikkat etmeniz gerekiyor, yani yumurta sarısını tam olarak pişirmeniz gerekiyor. Bildiğiniz gibi yumurta insan hayatı için çok önemlidir ve özellikle protein diyeti yapanlar ve dukan diyet tarifleriyle uğraşanlar için yumurta her tatlının, dukan sos tariflerinin ve hamurişi tariflerinin başında geliyor. Limon aroması ve vanilya aromasının buluştuğu krema yumuşaklığında bu sos tarifini deneyiniz. Dukan perhiz tarifleri seçeneklerinden herhangi bir rejim yemeğinide deneyebilirsiniz.

İçerisinde limon aroması bulunan link size tavsiyem olsun.

  1. Sütün içine limon kabuğu rendesini ekleyip karnayana kadar pişiriniz ve altını kapatınız. Bizim için ılık olması önemli unutmayınız
  2. Yumurta sarılarını ayrı bir kapta çırpınız
  3. Sütü ekleyip karıştırmaya devam ediniz
  4. Tencereye alıp orta ateşte karıştırarak pişiriniz. Eğer tencerenin kenarlarında koyulaşmalar başladıysa kıvam almayada başlamış demektir ve biraz daha piştiğinde kesilip kokmaya başlayacaktır
  5. Kaynamamasına dikkat ediniz ve kaynamadan ateşten alınız
  6. İnce delikli bir süzgeçten geçirip süzünüz
  7. Aromaları ekleyip karıştırınız
  8. Ilımaya bırakınız ve streçle kaplayıp buzdolabında soğumaya terk ediniz (soğudukça katılacaktır emin olabilirsiniz)

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.