Dukan Diyeti Seyir Evresi

Dukan diyetinde esas kilo vermemiz gereken bir evredir seyir evresi. Dukan diyetinde atak evresindeki gibi saf protein besinlerinin yanında yasaklı olmayan sebzelerin eklendiği kısaca; protein+sebze (PS) dediğimiz bir beslenme programıdır. Kilo veriminin yavaşladığı durumlar da gözlenebilir dukan diyeti yaparken, yılmadan devam edilmesi gereken sonucunda başarıya götüren bir diyettir dukan diyeti.  1-2 kg geri almış olabilirsiniz, bu yüzden panik yapmayınız. Yeniden vermeye devam ettiğinizi göreceksiniz. Dukan diyeti sizin vazgeçilmeziniz olacaktır.

 

LİSTEYE EKLENENLER

Dukan diyetinin atak evresinde izinli bütün gıdalara devam ederken, bunların yanına çiğ ya da pişmiş sebzeleri de ekleyebilirsiniz. En güzel özelliği dukan diyetinin size vereceğim listedeki besinlere ne miktarda yeneceği, ne kadar yenmesi gerektiği, hangi saatlerde yenip yenmemesi gerektiği ve hatta şu veya bu gıdalarla karıştırmanın yanlış olduğunu söylediği bir durumda yok. Yani rahatlıkla tüketebilirsiniz. Dukan diyetinde kısaca yeme özgürlüğü size kalmış.

-Seyir evresinde; SAF PROTEİN günlerinde atak evresi gibi beslenmek gerekir.

Yulaf kepeği 2 yemek kaşığı kullanılarak 1 yemek kaşığı arttırılıyor.

SINIRLI İZİNLİ gıdaların da yenebilir olması… Sınırlı izinli gıdalar için tıklayınız.

PROTEİN+SEBZE günlerinde ise; Saf Proteinlere ek olarak sebzeleri ekleyiniz 

 Yani kuralımız;
 1 gün protein, 1 gün protein+sebze
veya
2 gün protein, 2 gün protein+sebze
yada dilerseniz
5 gün protein, 5 gün de protein+sebze

 Tercih size kalmış ama 10 kilodan fazla vermek isteyenlere önerilen 5+5 tir. Dukan diyeti seyir evresine geldiğinizde kişiye göre dukan seyir evresinin uygulama yöntemlerinin birden fazla olduğunu göreceksiniz. Dukan diyeti seyir evresi uygulama yöntemleri için tıklayınız.

Dikkat edilmesi gereken bir hususta dukan diyeti yaparken seyir evresinde; miktar olarak daha fazla proteinle beraber tüketilmeleri gerekiyor. Bu oran 1/3 sebze, 2/3 protein şeklinde olmalıdır. Yalnızca kabızlık, yorgunluk, halsizlik gibi etkiler yaşıyorsanız dukan diyetini uygularken sebze miktarının proteinden fazla olmasında sakınca yoktur. Böyle bir anda da süt ürünlerini azaltınız ve sebzelerin yanında et tüketiniz. Sizin için daha yararlı olacaktır.

Dukan diyeti kuralları gereği 100 izinli gıda için…