Dukan Kremalı Peynir Topları

Hazırlama süresi
5 dakika
Zorluk
Kolay
Servis Miktarı
3 kişilik
Evre
Atak, Güçlendirme, Koruma, Seyir
Öğün
Atıştırmalık, Kahvaltı, Öğle
Yayınlayan
Yayınlanma tarihi
150 Gram
Beyaz Peynir (Light)
75 Gram
Lor Peyniri
1 Tutam
Kekik
1 Tutam
Nane (Kuru)
1 Tutam
Pul Biber
1 Çay Kaşığı
Sarımsak
3 Yemek Kaşığı
Zeytinyağı
4 Adet
Nane (Taze)
4 Yemek Kaşığı
Yulaf Kepeği
Dukan Kremalı Peynir Topları

Dukan kremalı peynir topları tarifi dukan diyeti yapanlar için uygundur. Dukan kremalı peynir topları tarifi dukan diyeti atak evresinde tadımlık sebze içerdiğinden tüketilebilir.

Tarifim olan kremalı peynir topları lezzetimi dilediğiniz şekilde de yapabilirsiniz. İsterseniz peynir karışımından minik toplar yaparak sevdiğiniz baharat karışımlarına da bulayıp aparetifler hazırlayabiirsiniz. Hatta benim dukan kremalı peynir topları tarifimin aksine; her bir peynir topunu farklı baharatla karıştırıp değişik tatları farklı tatmak isteyenlere de seçenek olarak sunabilirsiniz.

Lor Peynirinin Faydaları

Peynir altı suyundan yapılır ve içeriğinde kaliteli ve yüksek miktarda protein bulunur. Bağışıklık sistemi zayıf kişilerin, sporcuların, diyet yapanların, dukan diyeti yapanların ve tansiyon hastalarının gözdesidir. Özellikle içerdiği serum protein ile vücudun bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine katkı sağlayan lor peyniri, sporcuların da sağlıklı beslenme listesinde ilk sırada yer alıyor. Vücut için en önemli besinleri içeren, lor peynirinin protein, kalsiyum, mineral ve vitamin zengini bir peynir olması dukan diyeti yapanların da mutlak suretle tüketmesi gerekiyor.

Tarimin içine 50 gr kadar  ceviz atarsanız tambir girit mezesi ortaya çıkıyor. Fakat dukan diyeti yapanlar ceviz kullanamazlar.

  1. Peyniri, loru, toz biberi, kekiği, kırmızı pul biberi, kuru naneyi, sarımsağı, taze naneyi iyice karıştırıp yoğurunuz. Top şekli veriniz
  2. Kepeği kokusu çıkana kadar kavurunuz
  3. Yuvarladığımız peynirli karışımı kepeğe bulayıp servis ediniz

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.