Dukan Fajitas Tako Omlet

Hazırlama süresi
17 dakika
Pişirme süresi
7 dakika
Zorluk
Kolay
Servis Miktarı
2 kişilik
Evre
Seyir
Öğün
Kahvaltı, Öğle
Yayınlayan
Yayınlanma tarihi
4 Adet
Yumurta
Yarım Adet
Kırmızı Biber
Yarım Adet
Yeşil Biber
Yarım Adet
Domates
Yarım Adet
Soğan (Kuru)
1 Tatlı Kaşığı
Salça (Domates ve Biber)
Yarım Çay Bardağı
Su (Sıcak)
2 Tutam
Karabiber
3 Tutam
Tako Baharatı
3 Tutam
Fajita Baharatı
1 Yemek Kaşığı
Zeytinyağı
Dukan Fajitas Tako Omlet

Dukan fajitas tako omlet tarifi seyir evresinin P+S gününde tüketilir. Dukan fajitas tako omlet yumurtaya bakış açınızı değiştirecek. Aslında menemen olarak da isimlendirebiliriz.

Dukan diyeti seyir evresinin P+S gununde tüketebilirsiniz. Tek kişi için yumurta miktarını 2 adede düşürmelisiniz. Çünkü yumurta sarısı günde ikiyi geçmemelidir.

Renkli biberlerle ve özel baharatlala yaptığım dukan fajitas tako omlet tarifimin yanında salatalık ve beyaz peynirle oldukça güzel oldu. Dukan diyeti yapmayanların da sağlıkla tüketebileceği oldukça tok tutucu bir menemen.

 

 

 

  1. Soğan, biberler ve domatesi incecik kıyıp yağ ekleyerek kavurup pişiriniz. Pişerken yapışmaması için su miktarını malzemeler hafif yüzecek bir ölçüde ekleyip suyu çekene kadar pişiriniz. Üzerine baharatları ekleyiniz
  2. Yarım çay bardağı kaynar suya salça ekleyip çözülene kadar karıştırdıktan sonra sebzelerin üzerine ekleyiniz ve suyu tam çekmeden salça sosluk kıvama geldiğinde çırpılmış yumurtayı üzerine döküp iyice karıştırıp kapagını kapatıp pişiriniz (arada yumurtaya yarıklar atınız ki iyi pişsin)

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.