Dukan Kakaolu Puding

Hazırlama süresi
10 dakika
Pişirme süresi
5 dakika
Zorluk
Kolay
Servis Miktarı
2 kişilik
Evre
Güçlendirme, Koruma, Seyir
Öğün
Akşam, Atıştırmalık, Öğle
Yayınlayan
Yayınlanma tarihi
1 Yemek Kaşığı
Mısır Nişastası
2 Kase
Süt (Light)
2 Yemek Kaşığı
Süt Tozu
2 Yemek Kaşığı
Tatlandırıcı (Toz)
1 Tatlı Kaşığı
Kakao
2 Tutam
Hindistan Cevizi (Tozu)
Dukan Kakaolu Puding

Dukan kakaolu puding tarifi nasıl yapılır? Diyet yapanlar dukan kakaolu puding tarifini çok beğendi. Çünkü hem pratikliği hem de pudingten hiç bir fark olmadan dukan kakaolu puding yaratıldı.

Tarifimde nişasta , süt, tatlandırıcı ve süt tozu ile kakao kullanarak yaptım tarifimi ve adını da dukan kakaolu puding koydum. Tarifi 2 kişilik hazırladım çünkü eşimde dukan diyeti yapıyor ve 1 kişilik puding bile bana fazla geldiğinden ben 1 kaseyi 3 küçük tatlı kasesine tam boşaltıyorum.

Bulunduğunuz evreye göre tüketmeniz gereken puding için dukan kurllarını mutlaka okumalısınız. Mesela nişasta ve kakao sınırlı izinliler arasında olduğundan 1 tatlı kaşığını  kakao ve 1 yemek kaşığı nişastayıda geçmemek gerekiyor. Bu ikisi aynı anda tüketildiğinde günlük 2 ekstramızı tüketmiş oluyor ve başka bir ekstra tüketmemize kesinlikle izin vermiyo dukan diyeti.

dukan kakaolu puding

Üzerini süsleme amaçlı 1 tutam hindistan cevizi kullandım. Tarifim iki kişiliktir. Dilerseniz kendinize daha fazla yapıp buzdolabında muhafaza edebilirsiniz dukan kakaolu puding lezzetini.

Duraksama yaşadığınızda ekstralara son vermeniz gerektiğini unutmayınız.Kakao ve nişasta gibi. Bende hiç duraksama olmadı ekstralarda ama kişiden kişiye değişebilen bir durum.

Fakat ben dukan diyetini 5+5 yapıyorum ve 6 haziran 2016 da 106 kg ile başladım. Elbetteki kaçamaklarım oldu ama düzeltmesini bildim. 6 hazirandan bu zamana kadar her 5 günde bir 900 gr verdim, ve şuan en son 19 ekim 2016 tartıldım ve 83,6 kiloyum. Ayrıca kaçamak yapınca ki ben 5 kere yaptım bunun içinde hamburger ekmek ve çikolatada vardı. Bunlar benim her 5 günde 900 gr vermem gerekirken 500 gr vermeme sebep oldu. Toplam orana vurduğumda ise 1 kilo 800 gr eksik kilo veriyorum ve bunun için vicdan azabı çekiyorum. Çünkü atıştırdığım herşeyi yarım yiyebildim ve hiç bir zevk almadım ayrıca tansiyonum yükseliyordu ve bağırsaklarım bozuluyordu. Eşimle beraber bu diyeti yaptığımdan onda da aynı şikayetler baş gösteriyodu ve keyif almadan kaçamak yapmıştık. Olan 2 kg oldu. Yoksa şu an 81 kg olmuştum bile.

Demek istediğim atıştırma herkez yapar ama önemli olan fark edip dönmek. Hadi bakalım sizi dukan kakaolu puding ile başbaşa bırakıyorum afiyet olsun…

  1. Sütü derin bir tencereye boşaltıp üzerine nişastayı, tatlandırıcıyı, süt tozunu ve kakao ekleyip iyice karıştırınız. Her eklediğiniz kaşıkta çözülene kadar tel çırpıcı ile karıştırarak malzemeleri ekleyip 5 dakika pişiriniz
  2. Kıvam alınca kaselere koyup üzerine hinditan cevizi tozu serpip ılımaya bırakınız ve buzdolabında 1 saat soğuttuktan sonra servis ediniz

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.