Dukan Mayonez

Hazırlama süresi
10 dakika
Zorluk
Kolay
Servis Miktarı
2 kişilik
Evre
Atak, Güçlendirme, Koruma, Seyir
Öğün
Akşam, Atıştırmalık, Öğle
Yayınlayan
Yayınlanma tarihi
3 Yemek Kaşığı
Fromage Frais Peyniri
2 Tatlı Kaşığı
Hardal
1 Adet
Yumurta Sarısı
1 Çay Kaşığı
Karabiber
2 Tutam
Tuz
Dukan Mayonez

Dukan mayonez tarifi içine; isterseniz quark veya fromage frais yerine lor kullanabilirsiniz. Dukan mayonez tarifinde çiğ yumurta sarısı kullandım.

Seçtiğiniz herhangi bir tatlandırıcıyı dukan mayonez içine ekleyerek faklı tatlar yaratabilirsiniz. Örneğin diyet yemeklerinin vazgeçilmez yan ürünü olan mayonezin içine; sarımsak, limon, acı, soğan tozu gibi eklentiler yaparak mayonez tadını bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Diyet yemekleri aslında herşeyden vazgeçmek olarak görünsede aslında dukan diyeti bize bir avantaj sağlıyor. Bu diyet bizim sağlıklı ürünleri tercih etmenize avantaj sağlarken hem de aç kalmadan diyet yapabileceğimizi vurguluyor. O halde sadece diyet yemekleri tarifleri için değil aynı zamanda sağlıklı yaşam tarifleri olarakta size yardımcı olacaktır. Çünkü normal mayonezin içinde sağlıksız katkı maddeleri bulunduğu herkesçe bilinmektedir. Peki neden hala mayonez tüketiyoruz ve gençlerimize, çocuklarımıza bu ürünleri yediriyoruz? Anne ve baba olarak sağlıklı yemek tarifleri yaparak çocuklarımızın da sağlığını korumuş oluruz. Sitemizde mayonez tarifi gibi bir çok diyet yemekleri tarifleri olması, gerçekten bir ilki başaran dukan diyeti ve dukan yemek tarifleri aslında şu amacı gütmektedir; diyet değil sağlıklı yaşam için sağlıksız ürünler dışarı sağlıklı ürünler içeri kampanyasıyla aynı yemeği, aynı tatla fakat yanlış maddeleri kullanmadan sağlıklı maddeleri de ekleyerek aynı zevki alacağımızı bize göstermiştir. Bende sizler için mayonezin içerisindeki katkısal maddeleri çıkartıp yerine sağlıklı eklentiler yaparak dukan mayonez tarifini yarattım.

Bulabilirseniz hazır quark peyniri de kullanabilirsiniz. Fakat yurtdışında satılan bir ürün olduğu için quark peynirini burada bulmanız oldukça zor olabilir. Ben de dukan diyet kurallarına bağlı kalarak dukan mayonez tarifi için quark peynirini yaptım. Dilerseniz tarifinizin içine quark ekleyerekte mayonez yapabilirsiniz.

Diyet mayonez tarifini farklı lezzetler içine katıp kullanabilirsiniz. Mayonezin tutucu özelliği sayesinde eti kıyma kıvamında yapıp dukan mayonez tarifini uygulayıp ıslatma yöntemini uygulayabilirsiniz.

  1. Bir kase içinde yumurta sarısını koyup yavaşça çırpınız
  2. Hardalı, deniz tuzunu, karabiber ve seçtiğiniz herhangi bir tatlandırıcıyı ekleyip (sarımsak, limon,acı…vs) iyice karıştırınız
  3. Fromage frais azar azar parçalar halinde karıştırarak ekleyiniz
  4. Buzdolabında saklayınız ve dilediğiniz yemeğin yanında sunum yapınız

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.