Fıstık Sosu

Hazırlama süresi
25 dakika
Pişirme süresi
15 dakika
Zorluk
Kolay
Servis Miktarı
1 kişilik
Evre
Atak, Güçlendirme, Koruma, Seyir
Öğün
Akşam, Öğle
Yayınlayan
Yayınlanma tarihi
Yarım Bardak
Yoğurt (Light)
5 Damla
Yer Fıstığı Aroması
1 Yemek Kaşığı
Soya Sosu
Yarım Bardak
Süt (Light)
1 Tatlı Kaşığı
Acı Biber Tozu (Beyaz)
Fıstık Sosu

Yer  fıstığı aroması ve diğer sıvı aromalar genellikle; dondurma, şekerlemeler, lokum,  meyve aromalı içecekler, sakız, gofret, tatlı, meyve  aromalı pastalar, muhallebi, puding, süt tatlıları, krema, fıstık sosu, çikolata bar ve hatta evde yaptığımız diyet yemek tarifleri kurtarıcısıdır. Ayrıca ilaç, kozmetik, tütün, nargile, yem gibi sektörlerde de kullanılır. Daha ötesi Boya, mürekkep, plastik, lastik, atık gibi kötü kokuların olduğu birçok alanda kullanılır. Kötü kokuyu bastırma ve koku güzelleştirmede de kullanılabilir.

Yer Fıstığı aroması kokusu ve tadının istendiği birçok alanda kullanımı mevcuttur. Tabiki bizim için en önemlisi yaptığımız diyet tatlı tarifleri için olanıdır. Size yemeklerinizin yanında sunmanız için diyet yemekleri sosu tarifleri arasından fıstık sosu önerilerim arasındadır mutlaka deneyiniz.

Yer Fıstığı aromasının kullanım oranı ise, ortalama 1 kg mamülün içerisine 1 Gram kullanılır ama siz tadını nekadar yoğun istiyorsanız gram miktarını abartmadan arttırabilirsiniz.

  1. Tüm malzemeleri derin bir kaba alıp karıştırınız
  2. Derin bir kapta 10-15 dakika pişirip dilediğiniz bir yemekle servis ediniz

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.