Kakaolu Truff

Hazırlama süresi
10 dakika
Zorluk
Orta
Servis Miktarı
2 kişilik
Evre
Güçlendirme, Koruma, Seyir
Yayınlayan
Yayınlanma tarihi
6 Yemek Kaşığı
Süt Tozu
1 Yemek Kaşığı
Yoğurt (Light)
1 Adet
Yumurta Sarısı
2 Yemek Kaşığı
Tatlandırıcı (Toz)
1 Tatlı Kaşığı
Kakao
Kakaolu Truff

Kakaolu truff tarifi dukan diyeti yapanlar için uygundur. Dukan diyeti kakaolu truff tarifini sizler için hazırladım. Kakaolu truff tarifi oldukça lezzetlidir.

Kakaolu truff tarifini yaparken ilk başta çok zorlandım. Çünkü malzemeleri karıştırdıktan sonra o kadar katılaştı ki kaşıktan ve tel karıştırıcıdan arındırmak için neredeyse 5 kaşık kullandım. Elime alıp yuvarlamak ise oldukça zordu. Sizde denemeyin. Tarifi uygularken keşfetme şansım oldu tabiki. İlk başta karışımı yaptıktan sonra 3 dakika bekleyiniz ve küçük bir kaseya 1 tatlı kaşığı kakao koyunuz. Tatlı kaşığı ölçüsü kullanarak aldığınız hamur karışımını yuvarlamak için ellerinizi kakao tozuna bulayıp kaşıktaki kakaolu truff u ittire ittire kaşıktan ayırıp kakaolu kaseye atınız ve etrafını çok az kakao ile kaplayıp hemen elinize alıp top yapınız. O kadar kolay oldu ki 5 adet kakaolu truff çıktı. Hemen buzdolanbına koyup 20 dakika bekletip tüketiniz. Çok lezzetli oldu. Yanımda kahve ile keyfime diyecek yoktu doğrusu.

Kakaolu truff yaparkan; kuru malzemeleri karıştırdıktan sonra üzerine yoğurt ve yumurta akı koyup karıştırdım. Dilerseniz tatlandırıcıda ekleyebilirsiniz. Ben evde bittiği için kullanamadım. Tatlı kaşığı ölçüsü kullanarak hamurdan alınız ve ekstra kakao tozuna bulayıp elinizde yuvarlayarak toplar yapınız. Buzdolabında serleşmesi için bekletip tüketiniz.

Kakaonun Faydaları

Enerji Verir: Etkili enerji kaynaklarından biride kakaodur. Bitkilerin içinde en yoğun enerji kaynağı olan kakaoyu en fazla spor yapan kişiler tercih etmektedir.
Kolesterol İçermez: Siyah yani bitter çikolata kolesterol içermez. Diğer çikolatalarda da az miktarda bulunması içeriğindeki sütten ileri gelmektedir. İçeriğinde kolesterol barındırmamasının dışında aynı zamanda kötü kolesterolün etkisiz hale gelmesine destek verir.
Mineral Zenginidir: İçeriğinde fosfor, bakır, kalsiyum, demir, çinko ve magnezyum bulunan kakao, özellikle içeriğindeki bakır mineralleri sayesinde demir emilimi için vücuda yardımcı oluyor. Bilindiği gibi çinko ve demir; üreme sistemi ve bağışıklık sistemine oldukça yararlı.
İnme Riskini Azaltıyor: Yapılan incelemeler ve testler kakao tüketen kişilerin, tüketmeyen kişilere oranla daha az inme riski altında olduğu belirlendi.

  1. Önce kuru malzemeleri karıştırınız
  2. Üzerine yoğurt ve yumurta akı koyup karıştırınız. Dilerseniz tatlandırıcıda ekleyebilirsiniz. Tatlı kaşığı ölçüsü kullanarak hamurdan alınız ve ekstra kakao tozuna bulayıp elinizde yuvarlayarak toplar yapınız. Buzdolabında serleşmesi için bekletip tüketiniz

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.