Kek Sahlepli

Hazırlama süresi
35 dakika
Pişirme süresi
25 dakika
Servis Miktarı
2 kişilik
Evre
Atak, Güçlendirme, Koruma, Seyir
Öğün
Akşam, Atıştırmalık, Öğle
Yayınlayan
Yayınlanma tarihi
2 Adet
Yumurta Beyazı
1 Çay Bardağı
Süt (Light)
2 Yemek Kaşığı
Yulaf Kepeği
2 Yemek Kaşığı
Tatlandırıcı (Toz)
1 Yemek Kaşığı
Sahlep
2 Çay Kaşığı
Tarçın
1 Tatlı Kaşığı
Kabartma Tozu
Kek Sahlepli

Tarçını 1 tatlı kaşığı, 1 yemek kaşığı yulaf kepeğini ve tatlandırıcıyıda 1 yemek kaşığı kullanırsanız tek seferde bir kişilik porsiyon olarak diyet hamurişi tatlı tarifini gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.

İçerdiği müsilaj yapısındaki maddelerden dolayı öksürük dindirici bir etkisi vardır sahlepin. Özellikle afrodizyak etkisine sağhiptir.

Göğsü yumuşatır, öksürük ve bronşitte faydalıdır, sahlep pekliği giderir, zihni çalışma gücünü arttırır, kalbi kuvvetlendirir, regli döneminde düzen sağlar, bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardımcı olur, vücudun ısınmasını sağlar, cinsel gücü artırır. Tatlı tariflerimiz içinden seçeceğiniz değişik lezzetteki dukan kek tarifleri için arama yapabilirsiniz

dukan diyeti yaparken tatlılarımıza veya dukan diyet ekmek tarifleri uygulanırken kullanabileceğiniz sahlep saf sahlep olmalıdır, çünkü katlısızdır. Marka olarak ayfer kaur tercih edebilirsiniz. Diyet yaparken kahvemizin yanınada en iyi gidicek olan kek tarifleri dukan kekidir. Dukan keki için dukan kek tarifleri arasından arzunuza göre kek seçebilirsiniz. Bu tariftede isterseniz katkılı istersenizde katkısız olan saf sahlepi kullanabilirsiniz. Kek yaparken aynı zamanda tarçında kullanabilirsiniz. Hatta diyet tarif yemekleri içinden farklı dukan kek tariflerini uygulayabilirsiniz.

  1. Yumurta akı ve tatlandırıcıyı çırpınız
  2. Sütü ilave edip karıştırınız
  3. Bir kapta kepek, tarçın, sahlep ve kabartma tozunu karıştırınız ve diğer karışıma ilave ediniz
  4. 180 derecede fırını ısıtınız
  5. Karışımı mufin kalıplarına dökünüz ve yaklaşık 20 dakika pişiriniz
  6. Dilimleyerek servis ediniz

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.