Mayonez ( Haşlanmış Yumurta İle)

Hazırlama süresi
10 dakika
Pişirme süresi
5 dakika
Zorluk
Kolay
Servis Miktarı
2 kişilik
Evre
Atak, Güçlendirme, Koruma, Seyir
Öğün
Akşam, Atıştırmalık, Öğle
Yayınlayan
Yayınlanma tarihi
1 Adet
Yumurta
1 Yemek Kaşığı
Hardal
3 Yemek Kaşığı
Quark
1 Çay Kaşığı
Karabiber
2 Tutam
Tuz
Mayonez ( Haşlanmış Yumurta İle)

Mayonez tarifinde haşlanmış yumurta kullandım. Mayonez farklı malzemelerle de yapılabilir. Mayonez yemeklerin yanında mutlaka olmalıdır bence.

İsterseniz quark yerine lor kullanabilirsiniz. Eğer quark peyniri bulamazsanız quark peynir tarifi linkine tıklayarak kendi peynirinizi yapabilirsiniz. Seçtiğiniz herhangi bir tatlandırıcıyı mayonez içine ekleyerek faklı tatlar yaratabilirsiniz. Örneğin diyet yemeklerinin vazgeçilmez yan ürünü olan mayonezin içine; sarımsak, limon, acı, soğan tozu gibi eklentiler yaparak tadını bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Aslında diyet yemekleri  herşeyden vazgeçmek olarak görünsede aslında dukan diyeti bize bir avantaj sağlıyor. Bu diyet bizim sağlıklı ürünleri tercih etmenize avantaj sağlarken hem de aç kalmadan diyet yapabileceğimizi vurguluyor dukan diyeti. O halde sadece diyet yemekleri tarifleri için değil aynı zamanda sağlıklı yaşam tarifleri olarakta size yardımcı olacaktır. Mayonez içinde katkı maddeleri bulunduğu bilinmektedir.

Sağlıksız mayonezlerden, hazıra kaçmaktan ve içinde hangi katkı maddelerinin bulunduğunu bilmeden sağlıksız bir yaşama evet mi diyeceksiniz? Ebeveyin olarak sağlıklı yemek tarifleri yaparak çocuklarımızın da sağlığını korumuş oluruz. Sitemizde diyet yemekleri tarifleri denmesi gerçekten bir ilki başaran dukan diyeti ve dukan yemek tarifleri aslında şu amacı gütmektedir diyet değil sağlıklı yaşam için zararlı ürünler dışarı yararlı ürünler içeri kampanyasıyla aynı yemeği, aynı tatla; fakat zararlı maddeleri kullanmadan yararlı maddeleri de ekleyerek aynı tatdı alacağımızı bize dukan diyeti yemek tarifleri göstermiş oldu.

  1. Yumurtayı haşlayınız
  2. Yumurtayı bütün olarak bir bir karıştırıcıya koyup içine hardalı, deniz tuzunu, karabiber ve seçtiğiniz herhangi bir tatlandırıcıyı ekleyip (sarımsak, limon,acı…vs) iyice karıştırınız
  3. Quark azar azar parçalar halinde karıştırarak ekleyiniz
  4. Buzdolabında saklayınız ve dilediğiniz yemeğin yanında sunum yapınız

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.