Yalancı Taco

Hazırlama süresi
15 dakika
Pişirme süresi
10 dakika
Zorluk
Kolay
Servis Miktarı
1 kişilik
Evre
Güçlendirme, Koruma, Seyir
Öğün
Akşam, Atıştırmalık, Öğle
Yayınlayan
Yayınlanma tarihi
2 Yemek Kaşığı
Yulaf Kepeği
2 Yemek Kaşığı
Yoğurt (Light)
2 Adet
Yumurta Beyazı
1 Tutam
Tuz
Yalancı Taco

Yalancı taco tarifim çok lezzetli. Dukan yalancı taco tarifi nasıl yapılır? Dukan yalancı taco içinde neler vardır? sorularına çözüm bulacağınız bir yerde taco tarifime geçmeden önce sizi taco hakkında bilgilendirmek istiyorum.

Dukan rejimi yapanlarınız için ideal bir tarif olan yalancı taco, aynı zamanda diyet yapmayanlarınız için de uygundur. İsterseniz taco yazın isterseniz de tako yazın hiç fark etmez.

Taco meksikanın geleneksel bir yemeğidir. Farklı şekillerde yapılabilir. Biz taco yemeğini dukan diyeti şartları içerisinde dukan diyet yemeği tariflerine uygun olması için değiştirdik ve adını da yalancı taco koyduk.

İç malzemelerini tabi ki istediğiniz gibi ama diyet yemekleri kuralını bozmadan seçebilirsiniz. Tortilla, et, peynir ve çeşitli sebzeler kullanarak yapabilirsiniz yalancı taco tarifini, ama dukan diyeti için uygun olan sebzeler ve bazı evrelerce yasak olan sebzeler dukan diyet yemekleri tariflerine göre yani dukan diyet kuralları uygulanılarak yapılması gereken bir yemektir.

Peynir seçimlerimize gelecek olursak eğer; dukan diyeti yemeklerinde serpme amaçlı veya diyet kahvaltı tarifleri olsun, diyet aperatif yemekler tarifi olsun veya diyet sos tarifleri olsun gene yağsız yani light olmak koşuluyla diyet peynirleri tercih etmeliyiz. Diyete uygun bir şekilde hazırlanmış, dukan diyeti kuralları çerçevesine bağlı yapılmış; diyet garnitür yemekleri tarifleri ile beraber tüketebilirsiniz. Elle yenen geleneksel bir meksika usulü yemektir.

Bu yemeğe taco adını ispanyollar vermiştir.

Görüntüsü ve tadı gereği aslında bizim dürümlere benziyor. incecik pide ekmeklerinin arasına ince kıyılmış et, kıyma veya tavuk koyup çeşitli acı soslar, krema ve avokado ile ikiye katlanmış şekliyle yeniyor.

Birde pide dedikleri sert tako diye bilinen ekmek çeşitleri var, mısır unundan yapılıyor ve tadı mısır cipsiyle aynı. Ekşi kremanın tadı biraz yoğurda benziyor ama biraz daha tatlı, tadı krema gibi.

Kremasının tarifine odaklandım lor peynirini robota koyup üzerine azar azar süt ekleyip karıştırıyorunuz veya süt, krema veya sirkeyi karıştırarak elde ediyorsunuz. Dukan rejiminde en uygunu lor ve sütün karışımı. Sizde yaptığım yalancı taco tarifine krema benzeri bir taco (tako) sosu koymak isterseniz lor ve sütü robotta karıştırınız

  1. Tüm malzemeleri karıştırınız
  2. Kendinden yağlı bir tavada kaşıkla orta büyüklükteki bir şekilde daire yaparak tavaya karışımı dökünüz ve önlü arkalı pişiriniz
  3. Hazırladığımız taco soğumaya bırakılıp bekletildikten sonra ikiye katlayarak arasına istediğiniz malzemeyi ekleyip servis ediniz

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.