Yumurtalı Pazar Pizzası

Hazırlama süresi
25 dakika
Pişirme süresi
15 dakika
Zorluk
Kolay
Servis Miktarı
2 kişilik
Evre
Güçlendirme, Koruma, Seyir
Öğün
Kahvaltı, Öğle
Yayınlayan
Yayınlanma tarihi
1/4 Adet
Soğan (Kırmızı)
1 Adet
Mantar
1 Adet
Sivri Biber
1 Adet
Yeşil Biber (Dolmalık)
2 Çay Kaşığı
Zeytinyağı
1 Çay Bardağı
Su
2 Adet
Yumurta
2 Tutam
Karabiber
1 Dilim
Beyaz Peynir (Light)
2 Dilim
Kaşar (Light)
Yumurtalı Pazar Pizzası

Yumurtalı pazar pizzası dukan kahvaltı ve öğlen yemeği tarifidir. Dukan yumurtalı pazar pizzası tarifi nasıl yapılır? Yumurtalı pazar pizzası dukan diyet pizza tarifi için  lezzetini deneyiniz.

Tarifimde soğan, biber, mantar, 2 tutam tuz, 2 çay kaşığı zeytinyağı gibi malzemeleri bir araya getirerek, yani bir çok tadı birleştierek değişik bir lezzet olan yumurtalı pazar pizzası tarifini yarattım. İçinde kullandığım yumurta 2 tam adetti. Bu tarifi tek başınıza da yiyebilirsiniz. çünkü malzeme oranları te bir kişi içinde uygundur.

Pazar günümü güzel bir kahvaltı ile sonlandırmak üzücü oldu, çünkü birazdaha olsa gene yerdim. Ama biz dukancılar olarak hayvan gibi yemiyoruz yeteri miktarda yeteri kadar sağlıklı tüketim yapıyoruz. Yani benim açımdan bu durum böyle.

yumurtalı pazar kahvaltısıTarifimi aslında başka birşey hayal ederken farklı bir yöne yönelmem sonucunda ortaya çıktı. Tarifimdeki eksiklik; içine 2 tutam tuz atmam yumurtalı pazar pizzası tarifini eksik hissetmeme sebep oldu. Bu arada birçok tarifimde bu eksikliği yaşıyorum.

Genelde baharatlarla alakalı sorunlarım oluyor bazen. Tuzu daha fazla koyma isteği arzusu içindeydim mesela bu tarifimde, ama ekstra koymuyorum. Unutmayın tuz her zaman olmalı tariflerinizde ben çoğu tarife tuz yazmiyorum ama ekliyorum, mutlaka 2 tutam dahi olsa tuzun vücudumuza girmesi çok çok önemli sağlık açısından.

Eksik gelen tarifimin üzerine (görselde yoktur) 1 kibrit kutusu beyaz light peyniri (her zaman suda yıkayarak) parçalayıp üzerine koyduğumda lezzeti tamamlandı. Yumurtalı pazar pizzası üzerine beyaz peynir koyduğunuzda tat tamamlanıyor ve lezzet katlanıyor.

yumurtalı pazar pizzasıİçinde kullandığım domateste ayrıca bir lezzet oluşturdu ve tariflerimde şu ara kırmızı soğanı araştırmamdan kaynaklanan ve sağlığa oldukça faydası bulunduğundan sürekli kullanmaya başladım. Kırmızı yani mor soğan suyu kalbi güçlendirir.

Babamda sonradan çıkan şeker hastalığı olduğundan ve mor soğan şeker hastalığına karşı işe yaradığından tariflerimi uygularken kullanıp ona da yediriyorum. Kesik ve yanık yaraların mikrop kapmaması için mor soğan suyu sürülerek kullanılmaktadır. Şimdi tarifimizden bahsediğim size.

  1. Soğanı, mantarı, yeşil sivri biberi ve yeşil dolmalık biberi kıyınız. Hepsini tavaya koyup üzerine zeytinyağı gezdirip kavurunuz. Kavurma esnasında yapışmaması açısından yarım çay bardağı su ekleyiniz, suyunu çektikten sonra biraz daha kavurunuz ve yapışmaması için gene yarım çay bardağı su ekleyiniz
  2. Yumurtaları çırpıp üzerine karabiber ekleyip kavrulan biberlerin üzerine döküp hafif karıştırıp pişiriniz
  3. Pişen pizzanın üzerine 2 dilim kaşarı kopartıp parçalara ayırarak üzerine atınız. Kaşarlar eriyene kadar pişiriniz
  4. Pişen pizzanın üzerine kıyılmış beyaz peynir serpip servis ediniz

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.