Çörek Otu Diyeti ve Dukan Diyeti

Çörek otu diyeti bir çok yazıda karşılaştığım diyet türü. Çörek otu diyeti tek başına çörek otu yenerek yapılmıyor. Dukan diyeti yaparken çörek otu diyeti içeriğine baktığınızda kendi dukan rejiminize uygulayak devam ediceksiniz. Bu çörek otu diyeti eğer zayıflatıyorsa, o zaman dukan rejimi yaparken de çörek otu serbest olduğuna göre, o zaman sadece zayıflatma yönteminin ne şekilde uygulandığını çörek otu diyeti tarifine bakarak dukan rejiminde uygulayıp daha da kilo verebiliriz. Çörek otunun faydaları için

Çörek otu diyeti fazla kiloları olan kişilerin iştahını azaltma özelliği bulunmaktadır. Daha çabuk doyma hissi oluşturur. Bu şekilde zayıflamanıza destekçi olur. Yemekten önce oda sıcaklığında bekletilmiş olarak içilen bir bardak suyun da zayıflamaya etkisi olmaktadır.

 

Çörek Otu İle Zayıflama ve Dukan Diyeti

Çörek otunun faydalarından biriside zayıflamaya yardımcı olmasıdır. dukan diyeti yapanlar için çörek otunu kahvaltı ve yemeklerden bir saat önce bir çay kaşığı miktarında bir bardak su ile yutmalısınız, eğer dukan diyeti yapmiyorsanız yağ yemenizde bir sakınca olmayacağı için çörek otu veya çörek otu yağını aynı şekilde uygulayarak içebilirsiniz. Çörekotu yağını dukan rejimi yapmayanlarınız için; yüzde yüz saf, ilk sıkım ve soğuk sıkım olarak tercih ediniz. Çörek otu dukan diyeti esnasında kullanılmalıdır, çünkü iştah azaltıcı etkisi vardır. Daha çabuk doyma hissi oluşturur. Bu şekilde de dukan rejiminde zayıflamanıza yardımcı olur. Yemekten önce içilen bir bardak suyun da zayıflamaya etkisi olduğu unutulmamalıdır. Kahvaltı ve yemeklerden yarım saat önce, yani günde 3 kez ortalama 200 tane çörek otu tohumunu çiğneyerek yutmak zayıflatmaktadır. Yanlız dukan diyetinde çörek otu miktarı bir tutamdır. Çörek otu faydaları ve zararları için…

 

Çörek Otu Diyeti Listesi

Kahvaltı ve yemeklerden yarım saat önce, yani günde 3 kez ortalama 200 adet çörek otu tohumunu çiğneyerek yutmak zayıflatmaktadır.

  • Kahvaltı ve yemeklerden yarım saat evvela 0,7 gr. (yaklaşık 200 adet tohum) yeni öğütülmüş ya da çiğnenerek 1 bardak su ile birlikte yutulacak.
  • Kahvaltı ve yemeklerden yarım saat evvela 5 damla çörekotu yağı 1 bardak su ile yutulacak.

 

Çörek Otunun Zayıflatma Etkisi

1- iştahı kapatarak, daha fazla yemek yemeyi önleyerek.

2- Karaciğeri temizleyerek sindirimi hızlandırarak.

3- Lubricant (yağlayıcı) özelliğiyle bağırsakları kaygan hale getirerek, yani müshil etkisi göstererek, besinlerin daha hızlı geçmesini sağlayarak.

 

 

Kategoriler: Genel Sağlık

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.