Diyet Yapmadan Zayıflamanın 10 Kolay Yolu

Herkes diyet yapmadan kolay yoldan ideal kiloda olmak ister. Kimi bu uğurda ameliyat olmayı, kimi Dukan Diyeti’ni, kimi farklı diyetleri, kimi de kendine göre farklı uygulamalar denemeyi tercih eder.

Peki zayıflamak için uygulanan tüm yöntemlerde etkili olacak ortak püf noktalar nelerdir? İşte sizler için bunları ele aldık.

Diyet yapın yapmayın, bu yöntemlerde ideal kilonuza ulaşmanız daha kolay olacak. İşte başlıyoruz.

 

1. Her gün aynı saatte yemek yemeye özen gösterin:

Her gün aynı saatte yemek yemek vücudunuzun düzenli ve dengeli çalışmasını kolaylaştırır. Bu sayede beklenmedik kilo alımlarını önlemiş olacaksınız. Kahvaltınızı bugün hangi saatte yaptıysanız, yarın ve diğer günlerde de aynı saatlerde yapmaya özen gösterin, vücudunuzu bir düzene oturtun.

2. Bedeninizi düzenli uykuya alıştırın:

Gece uykusunun günün diğer saatlerindeki uykulara göre daha nitelikli ve kaliteli olduğunu biliyor muydunuz Araştırmalara göre gece uykusu uyumayıp, geç saatlere kadar oturan bireyler uzun vadede daha fazla kilo alıyor. Düzenli uyku vücudunuzdaki ödemleri atmanıza yardımcı olur ve tartıda eksiye düştüğünüzü görmenizi sağlar.

3. Bol su içmeye gayret edin:

Günde en az 1 litre su içerek metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilir, zayıflamak için uyguladığınız yöntemi daha etkili hale getirebilirsiniz.

4. Yavaş yavaş yemeye dikkat edin:

Çabucak yenilen 1 tabak yemek yerine yavaş yavaş yenilen yarım tabağın sizi daha çok tok tuttuğunu biliyor muydunuz? İnsan beyni doyma hissini 20 dakikada algılıyor. Yemek sürelerinizi 20 dakikaya yaymaya dikkat edin.

5. Porsiyonları azaltın:

Normal düzeninizden daha az yemek yemek, kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Tabağınızda sağlıksız olan ne varsa çıkarın, onların yerine sağlıklı olanları tüketin. Porsiyonları azaltırken tabakta sağlıklı olan yiyecekleri bırakmaya özen gösterin.

6. Asitli içecekler yerine sağlıklı olanlarını için:

Bol şekerli meyve suları, kolalar ve kahveler yerine bitki çaylarını tercih edin. Bu sayede hem kilo vermenizi kolaylaştırabilir, hem de başta mide problemleri olmak üzere olası sağlık sorunlarını önleyebilirsiniz.

7. Tuz  ve şeker tüketimini en aza indirin:

Sağlık problemlerinin baş sebeplerinden olan Tuz ve Şekerden uzak durmak kilo vermenizi kolaylaştıracak, geri kalan ömrünüzü daha sağlıklı bir şekilde geçirmenize olanak sağlayacaktır.

8. Her gün değil haftada 1 kez tartılın:

Her gün tartıda eksi rakamlar görmeniz mümkün olmayabilir. Kilo vermek sabır ve irade işidir. Her gün tartılmak canınızı sıkabilir, sabredin ve haftada bir kez tartılın. İnanın göreceğiniz rakam sizi her gün tartıldığınızda gördüğünüz rakamdan daha mutlu edecek.

9. Akşam yemeğini kafanızda büyütmeyin, geçiştirin:

Sabahtan itibaren beyninize “Akşam Ne yesem” gibi soru sinyalleri göndermeyin. Akşam yemeğini zihninizde büyütmeyin. Bol soslu, yağlı yemekler yerine lif ve su oranı yüksek besinleri tercih etmek, kilo vermenizi kolaylaştıracak ve sizi memnun edecektir.

10. Kilo problemini stres malzemesi yapmayın:

Kilolu olma durumunun kesinlikle sizi üzmesine izin vermeyin. Kilolu olduğunuz için üzülmek yerine kilo vermek için neler yapabileceğinizi araştırıp, bu uğurda çabalamayı seçin. Kesinlikle stres yapmayın. Elinizden geleni yapıp çaba gösterdiğinizde zaten zafer sizin olacak, boşuna kendinizi üzmeyin.

Kategoriler: Genel

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.