Dukan Diyeti Aşamaları

Dukan Diyeti Aşamaları

Dukan diyeti aşamaları, dukan diyeti aşamaları nasıl gerçekleşir?, dukan diyeti aşamaları nelerdir?

Dukan diyeti aşamaları, engelleri,sırası geldiğinde bir kuraldan diğer basamağa atlamaktır. Dukan diyeti kuralları bu aşamaların neler olduğunu ve diyeti nasıl yapmanız gerektiğini size söyler. Dukan diyet kitabını indirip içindekiler sayfasından diyet aşamaları kısmına bakarsanız diyetin dört aşamadan oluştuğunu görürsünüz. Bu kurallara bağlı kalarak aşamaları gerçekleştiriseniz en üst basamakta yernizi alırsınız. Hemde zayıflamış bir şekilde. Bu aşamalardan kısaca bahsetmek istiyor size.

Dukan diyeti atak aşaması, dukan diyeti seyir aşaması, dukan diyeti sağlamlaştırma aşaması, dukan diyeti dengeleme aşaması birliğidir.

Atak Aşaması: 68 adet saf protein yenebiliyor, 2-7 gün arası sürüyor, ilk hafta içinde 1-4 kilo arası kilo verilmesi bekleniyor, günde 1.5 kaşık yulaf kepeği yenebiliyor, günde 20 dakika egzersiz yapılması gerekiyor.

Seyir Aşaması: 68 adet saf proteine 32 adet sebze ekleniyor, her 6 günde 1 kilo verilmesi bekleniyor, günde 2 kaşık yulaf kepeği yenebiliyor, günde 30 dakika egzersiz yapılması gerekiyor.

Sağlamlaştırma Aşaması: 68 protein, 32 adet sebzeye tam tahıllı ekmek, meyve ve peynir çeşitleri ekleniyor, seyir aşamasında kaybedilen her kilo için sağlamlaştırma aşamasına 10 gün ekleniyor, günde 2 kaşık yulaf kepeği yenebiliyor, günde 25 dakika egzersiz yapılması gerekiyor.

Dengeleme Aşaması: Tüm gıda guruplarından yiyecekler tüketilebiliyor, ömür boyu sürüyor, günde 3 kaşık yulaf kepeği yenebiliyor, günde 20 dakika fiziksel aktivite yapılması gerekiyor

Yazının alıntı adresi için tıklayınız.

Kategoriler: Genel Sağlık

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.