Dukan Diyeti Kas Yapan Yiyecekler Listesi

Dukan diyeti Kas Yapan Yiyecekler Listesi İle Yağ Yakarak,

Dukan diyeti kas yapan yiyecekler içerisinden seçtiğiniz besinlerle bir çok tarif yapabilirsiniz. Dukan diyeti kas yapan yiyecekler listesi indir. Kas yaparken, dukan diyeti yaparken veya herhangi bir sporla uğraşırken… vs yağ yakmak istiyorsanız içinde protein içeren yiyecekler, meyveler ve sağlıklı doğal yağlardan oluşan bir beslenme listesi oluşturmanız gerekiyor. Beslenme programınızı dukan diyeti  kurallarına bağlı kalarak uygularsanız ve sporda yaparsanız hem yağ yakar hemde kas yaparsınız. Dukan diyeti protein içerikli bir beslenme programıdır. Dukan diyeti esnasında doğal amino asit içeren besinler ile kas yapan yiyecekleri de bir araya getirerek yağ yakmak ve kilo verirkende sarkmamak adına kas oluşumunu hızlandırmak mümkün.

Dukan diyetinde yenilebilen besinler yazısını da okuyunuz. Günlük yemek listesi içinde protein yanında az miktarda karbonhidrat almayı unutmayınız. Yanlız karbonhidrat dukan diyetinde yasaktır. Sadece proteinli hızlı kas yapan besinleri tüketirseniz vücuttaki kaslar ve su oranını kaybedersiniz. Bu da vücudun kas geliştirme süresini uzatır. Bu yüzden dukan diyeti kas yapan yiyeceklerin yanında bol miktarda su, bitki çayları içilmeli ve kepek mutlaka tüketilmelidir.

 

Dukan Diyetinde En Çok Kas Yapan Yiyeceklerin Listesi

Yumurta: Kas yapan yiyecekler başlığı altında hazırlanan hemen her listede üst sıralarda yerini alan yumurta dukan diyeti için çok önemlidir; içeriğinde oldukça kaliteli bir protein barındırıyor. A, D ve E vitaminleri açısından mevcut zenginliği ise vitamin ve testosteron seviyelerini yükselterek spor antrenmanı öncesi gereksinin duyulan enerji ihtiyacının karşılanmasında etkin rol oynamakta. Ayrıca dukan diyeti ve vücut geliştirme yaparken yağ yakma hızını arttırmaktadır.

Kırmızı Et: Sığır eti yüksek oranda içermiş olduğu; demir, çinko ve B12 ile pek çok kırmızı etten ayrılır. Bu besin öğeleri dukan diyetinde kilo verirken vücut sarkmalarına karşı yağı kas yapmak için oldukça önemli bir yer teşkil etmektedir. B12 vitamini kas dokularının güçlenmesi açısından oldukça etkilidir.Bunun dışında dukan diyeti yaparken diğer etlerden elde edilen kıymalar yağsız olmak kaydı ile tüketildiklerinde oldukça güçlü bir şekilde protein donanımına zemin hazırlarlar.

Tavuk Eti: Tavuk eti sağlıklı protein açısından yadsınamayacak bir içeriği bünyesinde barındırırken, gereksiz yağ alımını da büyük ölçüde denge üzerinde tutmaktadır. Bu yüzden dukan diyeti her zaman tavuğu kırmızı etten daha çok önerir. Çünkü kırmızı ette yağ oranı yüksektir.  Kırmızı et kadar baskın bir besin olmadığı için de tüketim açısından pek çok çeşitlilik sumaktadır. Dukan diyeti der ki; 100 gr. tavuk eti 30 gr. içerirken yağ oranı ise sadece 4 gram’dir.

Balık: Dukan diyeti esnasında yağ yakmak ve kas geliştirmek için tüketimi sıklıkla tavsiye edilmekte olan balık çeşitleri somon ve ton balıklarından oluşmaktadır. Dukan diyeti kurallarını hangi balıkların yenmesi gerektiğini www.dukanyemekleri.com ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Ortalama olarak 100 gr. somon içeriğinde 25 gram kadar protein değeri bulunur. Balık protein içeriğinin yanı sıra omega-3 ve D vitamini açısından da oldukça zengindir ve en çok kas yapan yiyecekler listesi içinde olması dukan diyetinin vazgeçilmezidir.

Soya: Dukan diyeti protein içerikli bir diyettir. Protein içeriği açısından oldukça güçlü besinler yememiz gerekir dukan diyeti yaparken. Bu soyadır. Dukan diyeti kas yapan yiyecekler önerisi olan soya; bitkisel kaynaklı olarak sağladığı protein oranı; 100 gramında yaklaşık olarak 20 gram amino asit bulundurması kas yapma olasılığımızı yükseltiyor.

Peynir: Dukan diyeti süzme peyniri özellikle tavsiye edilir. Az yağlı veya yağsız süzme peynir protein bakımından zengindir ve oldukça az kalori içerir. Kas geliştirime süreçlerinde ve dukan diyeti yaparken kilo vermede peynir az yağlı ve light olarak sıklıkla tüketilebilir. Protein zenginliğine karşın düşük kalori miktarı ile oldukça ideal bir besindir.

Bodybuilding yapıyorsanız ve erkekler için vücut geliştirmek istiyorsanız dukan diyeti yani protein diyeti size yardımcı olabilir. En çok protein içeren besinlerin listesi yer almaktadır dukan diyetinde. Fakat doğal şekilde kas yapma teknikleri uygulamalısınız ilaçlar ve iğneden uzak durmalısınız.

Yukarıda verilen kas yapan yiyeceklerin ortak özellikleri yüksek oranda protein ve lif içeriyor olmalarıdır. Kas gelişimi için tercih edilecek bir beslenme programında bu iki besin içeriğine mutlaka ağırlık verilmelidir. Her zaman kalıcı kaslar için doğal yiyecekler ile beslenmek en doğrusudur.  Alınan kalori değerlerini, spor egzersizleri ile yaptığınız sürece vücudun kilo alma gibi bir eksisi olmaz. Doğru oluşturulmuş bir program ile yapılan dukan diyeti kas yapan yiyecekler listesi ile kilo almak yerine zayıflamak, yağ yakmak ve kas yapma sürecinde yardımcı olur.

Kategoriler: Genel Sağlık

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.