Dukan Diyetinde Yağ Yakan 4 Gıda

Dukan diyetinde yağ yakan 4 gıda aslında ismen bilinen fakat faydası bilinmeyen gıdalardır. Dukan diyetinde yağ yakan 4 gıda zayıflamak için zorunlu tüketilmesi gereken ama dukan diyetinde belli bir evreden sonra yenmesi uygun gıdalar da yer alıyor.

Yağ yakmaya gelince, bütün besinler aynı şekilde etki göstermeyebiliyor. Hepimiz daha fazla sebze yemek, şekeri kesmek, fast food’dan kaçınmak gerektiğini biliyoruz elbette. Lakin amaç bunlardan kaçınırken de besin kültürümüzü genişletirsen gıdaların ne işe yaradığını bilmemiz bizim daha sağlıklı olmamızı sağlarken aynı zamanda dukan diet yapanların da seçtiği gılar içerisinde dukan diyetinde yağ yaktıran 4 gıda doğru tüketilirse kalıcı ve hızlı zayıflama görülür.

1. Fındık, Ceviz, Badem

Dukan diyetinde yağ yakan 4 gıda arasında; fındık, ceviz ve badem yer alıyor. Kuralları dikkate alark dukan rejiminde tüketmenize izin var. Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, günde 30 gram fındık, ceviz, badem gibi kuruyemiş yemek bel bölgesindeki yağlarda ayda 2,5 cm azalma sağlıyor. Harvard araştırmacıları ayrıca günde 30 gram kuruyemiş yiyenlerin vücutlarında daha az yağlanma olduğunu da keşfettiler. Tabi ki, tuzlu kuruyemişlerden kaçınmanız gerek.

2. Balık ve Diğer Deniz Mahsülleri

Dukan diyetinde yağ yakan 4 gıda arasında yer alan balık ve deniz mahsulleri ile yapılan araştırmalar da, balık veya diğer deniz mahsüllerinden yediğinizde tokluk hissinin normalden 2 saat veya daha uzun sürdüğünü göstmesi dukan rejimi yapanların mutlak suretle tüketmesini öneriyorum. Balık vücutta leptin denilen hormunun salgılanmasını artırıyor ve öğünler arasındaki açlık hissini bastırıyor olması dukancılar için bir kurtarıcı.

3. Avokado

Zeytinyağında da bulunan omega 9 yağ asitleriyle dolu Avokado yağın enerjiye dönüşümünü artırıp, metabolizma hızını yükseltir. Dukan diyeti kuralları gereği yenmesi veya yenmemesi üzerine bilgi sahibi olmak için lütfen dukanın ana sayfasında yer alan diyette yenebilen ve yenmesi uygun görülmeyen besin guruplarını ve miktarlarını inceleyiniz.

4. Hindistan Cevizi

Orta zincirli trigliserit bakımından zengin olan hindistan cevizi karaciğer metabolizmasını %30’a kadar artırıyor. Dukan diyetinde yağ yakan 4 gıda arasında hindistan cevizi de yer alıyor. Ayrıca tokluk hissi yaratması bizim için de önemli. Hindistan cevizi ayrıca tiroid bezlerinin çalışmasına yardım ediyor. Dukan diyeti kuralları gereği yenmesi veya yenmemesi üzerine bilgi sahibi olmak için lütfen dukanın ana sayfasında yer alan diyette yenebilen ve yenmesi uygun görülmeyen besin guruplarını ve miktarlarını inceleyiniz.

Kategoriler: Genel Sağlık

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.