Dukanın Yağ Yaktıran Yoğurt Kürü

Dukanın yağ yaktıran yoğurt kürü ile göbek yağlarınızın eridiğini göreceksiniz. Dukanın yağ yaktıran yoğurt kürü sayesinda daha da incelmiş olacaksınız ve sıkılmadan yağlara veda ediceksiniz.

Dukanın yağ yaktıran yoğurt kürü dukan diyeti ile birleşince; özellikle göbek eritme uygulaması en az 2 hafta kesintisiz olarak sürecek. İlk bir haftadan sonra görmeye başlayacaksınız faydasını. Dukanın yağ yaktıran yoğurt kürü zayıflama sürecini hızlandırarak daha fazla kilo vermenize olanak sağlayacaktır.

 

Malzemeler

Yarım limon
3 Yemek kaşığı light yoğurt
Yarım çay kaşığı kadar zerdeçal

( Zerdeçal karaciğer yağlanmasına kullanılan çok etkili bir baharat türüdür. Zerdeçal bulamadıysanız dukanın yağ yaktıran yoğurt kürü uygulamasını 1 çay kaşığı hakiki pul biber ile de yapabilirsiniz. Dilerseniz pul biberi az miktarda zerdeçalla karıştırabilirsiniz. Tercih sizin )

Yapılışı

Yoğurt Kürü‘nü yaparken, yarım limon suyunu ve yoğurdu (pul biberi, zerdeçal ..vb ) karıştırıp diediğiniz saatte tüketebilirsiniz.

Yoğurt çok iyi bir protein kaynağıdır ve et gibi diğer protein kaynaklarına oranla kalorisi oldukça düşüktür. 100 gram tam yağlı yoğurt (kaymağı hariç) yaklaşık 65 kalori ve günlük protein ihtiyacının %10’una denk gelen 5.2 gram protein içerir. Diyet yaparken karbonhidrat yerine daha fazla protein tüketmek proteinin daha yavaş sindirilen bir besin öğesi olmasından dolayı tokluk hissini uzatır.

Bazı yoğurt türlerinin içerdiği kalori miktarları şu şekilde;

  • Yağsız sütle hazırlanmış 100 gram yoğurt 56 kalori
  • Tam yağlı sütle hazırlanmış 100 gram yoğurt 61 kalori
  • 100 gram meyveli yoğurt (Sütaş) 115 kalori
Kategoriler: Genel Sağlık

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.