Elma Sirkesi ve Bal Kürü İle Zayıflama

Elma Sirkesi ve Bal Kürü, Elma Sirkesi, Elma Sirkesinin Faydaları

Bu karışım dukan diyeti yapanlar için uygun değildir. Sadece balı çıkartırsanız elma sirkesini kullanabilirsiniz. Elma sirkesi dukanda kurallıdır ve bu kural aşılmadan tüketilmelidir. Yazımda ve tarifimde dukan diyeti yapanların kullanacağı elma sirkesinin faydaları, zararları ve bilgileri hakkında gelen bilgi veriyorum.  Elma sirkesi ve dukan diyeti hakkındaki makalem için tıklayınız.

Elma sirkesi ve bal birlikte vüvut için inanılmaz faydalıdır. Size bu tarifimde elma sirkesi ve bal kürü tarifini paylaşıyorum. Faydalarını anlatacağım bir yazı derledim sizler için. Bir çok kişinin bildiği yada bilipte yapmadığı elma sirkesi ve bal tarifi hayat kurtarıcıdır. dukan diyeti yapan herkesin bu tariften uzak durması gerekiyor, çünkü içinde bal var. Bal demek şeker demek, şeker demek dukan diyetinde yasak demek. Ama dukan yapmayıp farklı bir diyet uygulayan yada diyet yapmayan herkesin sadece sağlık olsunda ne olursa olsun dediği şifreli karışım elma sirkesi ve bal kürü karışımıdır. Elma sirkesi ve bal ile zayıflama kürünü sizlere sunarken bir yanda kendim içiyorum. (07/02/2016). Bu tarif doktorlar tarafından da tavsiye edilen bir sihirli karışımdır.

 

Elma Sirkesinin Faydaları

 

Saçlardaki kepekten kurtulmak için: Saçlarınızı yıkadıktan sonra, banyodan çıkmadan önceki en son saç durulama suyunuza elma sirkesini göz kararı biraz ekleyin. Düzenli kullandığınızda saçlarınızın kepekten arındığını ve daha da parlak bir hâl aldığını göreceksiniz.

 

Cilt lekelerini yok etmek için: 1/4 suya, 3 çorba kaşığı Elma Sirkesi ekleyip,; kısık ateşte kaynayana dek karıştırın. Karışım kaynayınca yüzünüze bir tülbent geçirip karışımın üzerine doğru yüzünüzü tutun. Amaç burada karışımın buharından faydalanmak. Karışım biraz soğuyunca da bir havluyu karışıma batırıp yüzünüzü o havlu ile silin. Eğer bunu düzenli uygularsanız (haftada 2 kez) cilt lekelerinizin yok olduğunu göreceksiniz.

 

Ciltteki aknelerden kurtulmak için: Alışveriş merkezlerinde ya da aktarlarda bulabileceğiniz, su ile seyreltilmiş Elma Sirkesi ile yüzünüzü yıkayın ve sonra normal su ile durulayın. Düzenli uyguladığınızda cildinizde aknelere neden olan mikropların öldüğünü hissedeceksiniz.

 

Varisli Damarlar için:Yumuşak bir havluyu elma sirkesine batırıp sıkın ve havluyu varisli bacak bölgenize sarın. 30 dakika bekleyin ve bu süreçte ayaklarınızı yukarı doğru kaldırarak dinlendirin. Eğer bu işlemi günde 2 kez (sabah-akşam) olmak üzere tekrarlarsanız; varisli bölgelerinizde gerçekleşecek iyi gelişmeleri gözleyebilirsiniz.

 

Boğaz Enfeksiyonları – Öksürük – Grip için: İlk maddede anlattığımız Elma Sirkesi ve Bal kokteylini içerek boğaz yolu enfeksiyonlarınızdan kurtulabilirsiniz. İçtiğiniz kekik çayına birkaç damla Elma sirkesi ilave ederseniz bu da boğazınızın yumuşamasını sağlayacaktır.

 

 

Dukan Diyeti Yaparken de Elma Sirkesinin Önemi

Dukan diyeti yapmak demek iyi besinleri yabana atmak demek değildir. Tam tersi iyi besinler içeri kötü besinler dışarı. Bakalım dukan diyeti yaparkende almamız gereken besin olan elma sirkesi ne işe yarıyormuş?

 • Solunum yolu için faydalıdır.
 • Astıma iyi gelir.
 • Kolestrolü dengeler.
 • Ateşi düşürür.
 • Varislere iyi gelir..
 • Dişlere iyi gelir. Gargara yapmak için kullanılabilir.
 • Saçlara parlaklık verir ve saçları besler.

 

 

Elma Sirkesi ve bal Karışımının Faydaları

Kan dolaşım sistemimiz, yağ, nişasta ve işlenmiş gıdalar (fast food, etler, alkol ve kahve vb.) içeren besinler alışkanlıkları ile asidik hale gelmektedir ve bedenimiz asidik ise, hastalıklar ortaya çıkabilir ve gelişebilir. Ancak alkali ise, beden dengededir ve bakterilerle, böbrek, osteoporoz, kırılgan kemikler, eklem ve kas ağrıları, düşük enerji ve kronik yorgunluk ve yavaş sindirim sistemi gibi rahatsızlıklarla mücadele edebilir.

Çiğ meyveler, yeşil yapraklı sebzeler, baklagiller ve çay gibi gıdalar alkali-yapıcı yiyeceklerdir. Yiyeceğin kendi içindeki pH oranı, bedenimize yaptığı asit-baz etkisi ile doğru orantılı olmayabilir. Örneğin limon çok asidiktir ancak bedenimize alkali yapıcı etkisi vardır. Et ise sindirilmeden önce alkalidir ancak bedende asidik kalıntı bırakır, dolayısıyla yaklaşık tüm hayvansal ürünler gibi et çok asidik yapıcıdır bir yiyecektir.

 

 

Elma sirkesi ve Bal Suyu Hangi Hatalıklarda Fayda Sağlar?

 • Erken yaşlanma
 • Obezite
 • Besin zehirlenmesi
 • Sıcak basması
 • Mide yanması
 • Kırılgan tırnaklar
 • Ağız kokusu
 • Artirit
 • Yüksek kan basıncı
 • Yüksek kolesterol seviyesi
Kategoriler: Genel Sağlık

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.