Kalça ve Bacak Sıkılaştırıcı Egzersiz Hareketleri

Güzel bir vücuda sahip olmak için sadece dukan diyeti yetmez, aynı zamanda sıkı bir kalça ve bacak yapısına sahip olabilmek için hiç aksatmadan 30 gün boyunca aşağıdaki programı uygulamanız gerekmektedir. Bu şekilde 1 ay sonunda istediğiniz gibi bir bacak ve kalça yapısına sahip olabilirsiniz.

 

Çömelme Hareketi

Ayaklarınız kalça ve omuz bölümüne doğru açık, sırtınız düz bir şekilde olmalı. Ayak parmaklarını ise tam karşıya bakmalı. Denge sağlamak için kollarınızı ve düz bir şekilde ön tarafa doğru uzatabilirsiniz. Kalçanızı yere doğru eğerek, dizlerinizin ayak baş parmaklarını geçmediğinden emin olun. Öne doğru eğilmek için kaçlınızın geri gittiğini düşünün. Kafanız dik ve tam karşıya doğru bakıyorsunuz. Göğsünüz açık bir şekilde olmalı ve üst kısmınız da düz durmalı. Bu şekilde çömelme hareketi her gün yapmalısınız.

Ağırlıklı Çömelme

Çömelme hareketinde olduğu gibi sırtınız düz, ayaklarınız kalça ve omuz genişliğinde açık olacak. Kollarınız yanda, parmaklarını tam karşıya bakacak şekilde, kalçanızı yere doğru eğin. Eğilirken dizlerinizin ayak başparmaklarını geçmemesine özen gösterin. Kendinizi yukarı kaldırmak için ayağınızdan güç olacaksınız. Önce 2 kilogramlık ağırlıklarla çalışın. Daha sonra alışmaya başladıkça 5 kilograma kadar çıkabilirsiniz.

Elleriniz Kafanızın Arkasında Çömelme

Ayaklarınız kalça ve omuz genişliğinde açık, sırtınız düz, ayak parmaklarınız tam karşıya bakacak şekilde olacak yine diğer 2 harekette olduğu gibi. Dirseklerinizin açık olması ve ellerinizin de kulaklarınızın arka bölümünden kafanın arkasında birleşmesi gerekmektedir. Kendinizi yukarı doğru kaldırmak için ayağınızdan güç alacaksınız, eşit olarak ellerinizi kafanıza, kafanızı da ellerinize doğru iterek, çömelip kalkacaksınız.

Kategoriler: Genel Sağlık

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.