Melisten Yaşam Tarifleri

Yeni Yaşam Tarifleri

Gençleşmenin kas ve beyin sağlığı ilgili olduğunu düşünüyorum. Keşke bunun bir iksiri olsada içsek kilo versek gençleşsek. Aynı zamanda okuduğum birkaç makale, dergi, yazı dizisi gibi konularda da gözüme takılanlardan ziyade bazı şeyler kafamda yankılanmaya başladı. Yaşlılığın biraz da psikolojik olduğunu düşünüyorum. Mutlu insan daha genç mizaca sahipken mutsuz insan daha yaşlı bir mizaca sahip görünüyor.

Bir düşünün yorgunken ve hastayken, mutsuzken yataktan kalkacak ve yürüyecek durumumuz bile mümkün olmuyor. Buna en iyi örneği yaşlı bir kadının yataktan kalkışına örnek verebilirim dimi ama. Enerjinin düşük olması, uykusuzluk, yorgunluk, mutsuzluk, bitkinlik bunlar insanlarda duygusal yani ruhen yaşlılık hissi uyandırıyor kişide ve de bünyeyi tetikliyor diye düşünüyorum.

Vücudunuzun yeniden yapılanması için amino asit içeren besinlere ihtiyacımız var. Bu amino asitleri bitkisel veya hayvansal gıdalardan da alabiliriz.

Biraz da beyin sağlığımızı düşünmemiz gerekiyor. Bunun için haftada 5-6 kere egzersiz yapıp ayrıca çeşitli aktivitelerde bulunmamız gerekiyor. Dans etmek ve tırmanış gibi stres atıcı ve heyecan verici aktivitelerle beyin sağlığı arttırabilir mesela. Yani insan hayatına biraz da olsa hareketlilik katmalı ve çeşitli aktivitelerle kendisini motive etmeli. Bizim milletimizde 45-50 yaşına geldiği zaman nerdeyse kişi al eline örgüyü geç otur kenara diye bir alışkanlık var. 60 yaşında biri ise öldü demektir. Bu gibi gelenekselleşmeye başlayan davranışlardan uzaklaşıp kendi akıl ve beyin sağlığımızı hatta kas ve kemik yapımızı düşünerek hareket etmemiz gerektiğini unutmamalıyız. Lütfen bir bulmaca alıp beyin sağlığı diye köşeye çekilmeyiniz:) Genç gibi hissetmeli, genç gibi yaşamalı, tabi burada aşırıya kaçmamak da önemli bir noktadır.

Stresten uzak durmakta önemli bir nokta aslında. İnsanın günde yaklaşık 7-8 saat kadar uykuya ihtiyacı var. Bu herkesçe bilinen bir şey. Stresten uzak durmak için uykunun önemide büyük yer tutuyor bu bağlamda. Uyku uyuduğunuz ortamın da ışıksız olmasına mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor.

 

Melis’ in Gençlik İksiri

Evde bu karışımı hazırlamak isteyenlere diyet yapanlara “gençlik iksiri”, Günde 3-4 bardak içilmeniz gerekiyor, doping etkisi yapıyor, kilo aldırmayan bir formül ve anti-aging ilacı olarak da kabul edilebilir. Bu durumda dukan diyeti yapanlarımızında gözlerinin açıldığının farkındayım. Dukan diyeti yaparken aynı zamanda benim ismini verdiğim bir iksir olsun bu istedim:) adı da dukan diyet iksiri…Yanlız dukan diyet kurallarına bağlı kalarak içmeniz gerekiyor. Dukan diyeti yapmayanların dahi içebileceği bir karışımdır. Dukan diyetinde meyve yasak olduğundan başka diyet yapanlara veya diyet yapmayıp sağlıklı beslenmek isteyenler için gençlik iksirine elma ekleyip tüketiniz. Detaylı bilgii için sizi yönlendirdiğim sitede tarife bakabilirsiniz.

Sekiz farklı sebzeyle hazırlanan karışım, bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor, içindeki anti oksidanlar uzun ve genç bir hayat sürmeye destek oluyor. Çoluk çocuk herkes tarafından tüketilebiliyor. Diyet yapanlara özellikle dukan diyeti yapanlara bu karışım yardım ediyor ve beslenme ihtiyaçlarını sağlıyor.

Dukan diyet iksiri yani gençlik iksiri tarifi için linke tıklayınız…

Kategoriler: Genel Sağlık

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.