Zayıflamak İçin Etkili ve Kolay Sporlar

Diyet yapacak veya spor salonuna gidecek vaktiniz yoksa bile zayıflamanıza ve formunuzu korumanıza yardımcı olacak aşağıda ki kolay sporlar gün içerisinde size yardımcı olacaktır. Günde 10 dakika boyunca kilo vermek için basit sporları yaparak formda bir fiziğe kavuşabilirsiniz.

 

Merdiven Çıkın
Merdiven çıkmak kilo vermenin en önemli yollarından birisidir. Kalori yaktırır, yağlardan kurtulmanıza yardımcı olur ve bacak kaslarınızı güçlendirir. Sadece eve veya işe giderken bile asansör yerine merdiveni tercih etmeniz size

 

İp Atlayın
İp atlamak kalori yakmak için eğlenceli yöntemlerdendir. Şayet sağlıklı bir bünyeye sahipseniz ve kalp sorununuz yoksa bir dakika boyunca hızlı bir şekilde ipi çevirin ve çokça atlayın. Dinlene dinlene 5 dakika bu egzersize devam edin.

 

Ağırlık Çalışın
Kaslı vücut dinlenirken bile kalori yakar, bu nedenle vücut geliştirme çok önemli bir zayıflama yöntemidir. Kas oluşumu için spor hocası kontrolünde veya ona danışarak ağırlık kaldırın.

 

Çömelin
Dizini büküp çömelme ve ayağa kalkma şeklinde yapılan egzersizler kilo vermek ve kas yapmak için harika egzersizlerdir. Sırtınızı dik tutun, karşıya bakın, uyluklarınız yere paralel olacak şekilde çömelin kalkın. Buna bir müddet devam edin.

 

Yanlamasına Takla
Yanlamasına takla atmak kalori yaktırdığından ve bacak, kol kaslarını güçlendirdiğinden kilo vermek için en ideal yöntemler arasındadır. Bu egzersiz yetenek ve pratik ister. Şayet bu zor geldiyse diğer tavsiye ettiğimiz egzersizleri deneyin.

 

Yürüyün
Yürümek en iyi sporlardan biridir. Spora çıkıp yürüdüğünüz zaman uzun adımlar atın ve kollarınızı da hareket ettirerek yürüyün. Böylece kaslarınız çalışıp daha hızlı kilo verebilirsiniz. Yürümekte koşmak gibi zayıflamakta etkili egzersizlerdendir, önce hafif hafif başlayın sonra hızınızı kademeli olarak artırın.

Kategoriler: Genel Spor

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.