Zayıflatan Bitki Çayları

Zayıflatan bitki çayları tarifleri sizleri sağlıklı olmaya çağırıyor.Dukan diyeti zayıflatan bitki çayları tarifini deneyiniz. Zayıflatan bitki çayları tarifleri herkese göredir. Fast food, hazır gıdalar, yanlış beslenme, gazlı içecekler, hareketsiz hayat tarzı bizim kilo almamızı ve sağlıksız olmamıza neden oldu. Doğru beslenme yöntemleriyle sağlıklı bir zayıflama bizim için en doğru seçim olmalı. Zayıflatan bitki çayları tarifleri tek başına zayıflatmıyor. Sadece size zayıflama konusunda yardımcı oluyor bitki çayları. Bazı kürleride dukan diyeti yaparken denerseniz eğer daha fazla kilo veriminizi arttırmış olursunuz. Buna örnek olarak elma sirkeli bal kürü tarifini deneyiniz. Fakat duan yapanlar bal kullanamazlar.

Günümüzde kilo vermenin çok yöntemi vardır: ilaçlar, diyetler, spor gibi. Ama bu yöntemleri zararlı bulanlar ve ya zaman bulamayanlar için daha basit zayıflama yöntemi olarak bitkisel çaylar sunula bilir.Kilo veririrken ayda kaç kilo vermek sağlıklıdır? gibi soruları kendimize sormalıyız. Bitki çayları vücuda hiçbir zarar vermeden, ilaçlar gibi karaciğere yüklenmeden kolay kilo vermeğe yardımcı olur. Normal çayın yerine onları zamanında düzenli içmeniz yeterli olacaktır. Unutmayın aşırı kilo bir çok sağlık sorununa neden olabilir. Birçok diyet yapıp değişik yöntemler denemenize rağmen kilo kaybı yaşayamiyorsanız öncelikle kilo verememenin nedenleri nelerdir? onları araştırmalısınız.

Dukan diyeti yaparken bolbol tüketmeniz gereken sıvıları bitki çaylarından alınız.

 

Zayıflamak için bitki çayı tarifleri

Akdiken kabuğu çayı

Bu çayı hazırlamak için size 3 yemek kaşığı akdiken kabuğu, birer yemek kaşığı karahindiba kökü, rezene meyvesi, maydanoz meyvesi, nane yaprakları gerekecek. Malzemelerin hepsini iyice ufaltın ve karıştırın. Karışımın üzerine 1 su bardağı kaynar su koyun. 15 dakika demlenmeye bırakın. Sonra soğutun ve süzün. Bu çayı 2 ay boyunca her sabah açken 2 yemek kaşığı içmeniz gerek. Malzemelerin hepsini aktarlarda bula bilirsiniz.

 

Böğürtlen yaprağı çayı

Bu çayı hazırlamak için size 4 yemek kaşığı böğürtlen yaprağı, ikişer çay kaşığı öksürük otu ve huş ağacı yaprağı gerekecek. Malzemelerin hepsini iyice karıştırın ve üzerine 1 su bardağı kaynar su dökün. 20 dakika demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra süzün. Bu çayı sabah ve öğlen yemekten önce 1 bardak içmeniz gerek. Malzemelerin hepsini aktarlarda bula bilirsiniz.

 

Üvez meyvesi çayı

Bu çayı hazırlamak için size 7 yemek kaşığı kuru üvez meyvesi ve 3 yemek kaşığı kuşburnu gerekecek. Malzemelerin hepsini iyice karıştırın ve üzerine 1 su bardağı kaynar su dökün. 4 saat demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra süzün. Bu çayı günde 3 kere yemekten önce 100 gr içmeniz gerek. Malzemelerin hepsini aktarlarda bula bilirsiniz.

 

Nane çayı

Bu çayı hazırlamak için size 2 yemek kaşığı nane, 3 yemek kaşığı akdiken kabuğu, 3 yemek kaşığı ısırgan otu ve 1 yemek kaşığı hint kamışı kökü gerekecek. Malzemelerin hepsini iyice karıştırın. 1 yemek kaşığı bu karışımın üzerine 300 ml kaynar su koyun. 4 saat demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra süzün. Bu çayı günde 3 kere yemekten yarım saat önce ½ bardak içmeniz gerek. Malzemelerin hepsini aktarlarda bula bilirsiniz.

 

Kayışkıran otu çayı

Bu çay için size 2,5 yemek kaşığı kayışkıran otu, 2,5 yemek kaşığı mavi centiyan, 2,5 yemek kaşığı binbirdelik otu (tutsan otu), 2,5 yemek kaşığı civanperçemi, 2,5 yemek kaşığı sinirotu ve 2,5 yemek kaşığı hop kozalakları gerekecek. Malzemelerin hepsini iyice karıştırın. 2 yemek kaşığı bu karışımın ve yarım limonun üzerine 2 su bardağı kaynar su koyun. İyice sarın ve soğuyana kadar bekletin. Demlendikten sonra süzün ve günde ¾ bardak için. Malzemelerin hepsini aktarlarda bula bilirsiniz.

Zayıflama çaylarını her kes içemez. Keskin mide-bağırsak hastalıklarında, emzirme döneminde ve hamilelikte, vücudun genel güçsüzlüğünde ve böbrek hastalıklarında içilmesi yasaktır.

Kategoriler: Genel Sağlık

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olabilirsiniz!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.